Milí zákazníci, doručení našich produktů pomocí dopravců Vám do Vánoc garantujeme při odeslání objednávky do 9. 12. V případě osobního odběru máte čas až do 15. 12. (12:00).

Výškopis světa

Originální znázornění nadmořských výšek na mapě

Výškopis světa

Originální znázornění nadmořských výšek na mapě

Provedení
Barevnost
Materiál
Rozměr (cm)
249 Kč
S DPH
Počet

Nevybrali jste si? Chcete změnit některý z atributů?
Napište nám své požadavky

Galerie

Popis

Z mapy výškopisu světa byste možná na první pohled ani nepoznali, že se o nadmořské výšky jedná. V mapě se tak snoubí zajímavá geografická informace s designovým provedením.

U mapy je použito Robinsonovo zobrazení, které velmi dobře kombinuje vzhled a velikost kontinentů. Na rozdíl od jiných zobrazení příliš nedeformuje vybraná území světa. Za nás je tak nejpůsobivější variantou. Toto zobrazení Kartografie Praha využívá už roky ve svých atlasech a je tak prověřenou volbou.

Výškopisná data původně pochází z mezinárodního výzkumného programu SRTM, jehož cílem bylo vytvořit databázi nadmořských výšek pro celý svět. S databází následně pracoval kartograf Tom Patterson, který následně poskytl upravená data, s jimiž pracujeme v mapě i my.

Přesvědčte se sami, jak mohou geografická data působit na vaší zdi efektně. A ve volných chvílích můžete zkoumat různé kouty pevniny od míst nacházejících se pod mořskou hladinou až po nejvyšší vrcholky světa.